Keskaja turg

Selle aasta Keskaja Päevad on peetud.
Järgmise aasta kuupäevad selguvad õige peagi.

Keskaja turg Raekoja platsil ja Niguliste kiriku ümbruses

6. juuli kell 10.00 – 19.00
7. juuli kell 10.00 – 19.00
8. juuli kell 10.00 – 21.00
9. juuli kell 10.00 – 17.00

Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad 24. korda kesksuve neljal päeval õitsvaks hansalinnaks. Kohale on kutsutud parimad käsitöömeistrid, muusikud ja rändnäitlejad, rüütliisandad ja toimekad emandad. Nad kõik näitavad oma parimaid oskusi!
Keskaja Päevade südameks on turg ja tähelepanu keskmeks pealava Raekoja platsil. Siin on ruumi muusikutele, meistrite esitlusele, ava- ja lõputseremooniale.
Keskaja päevade turu asukoht on sel aastal laienenud ja toodud lisakas Raekoja platile Kullasepa, Kuninga ja Harju tänavale.
Raekoja platsil asuvad pealava, müügikohad ja töötoad.
Kohal on:
Padise kloostri esindus,
Tallinna Paberi meistrid,
kangatrükkialid,
Raeapteek,
vilepillimeister.
Kullasepa, Kuninga ja Harju tänaval pakuvad kaupa Rewali linna meistrid ning teised kauplejad lähemalt ja kaugemalt. Turul pakutakase keraamikat, tekstiili, puidu, klaasi ja nahatööd. Osta saab ka ehteid ja palju teisi aksessuaare.

Tule meiega keskaega!

Padise klooster

Esimest korda on Keskaja Päevadel ka Padise kloostri auväärt delegatsioon, kes tutvustab ilmarahvale kloostri tegemisi ja hädavajalikke elutarkusi.
Vaid 50 versta kaugusel pealinnast asuv Padise klooster-külastuskeskus ootab aastaringselt rahu ja vaikuse rüppe kõiki argimelust tüdinenud linnakodanikke.

 

Korraldajad: Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit ja Hopneri Maja

www.medievaldays.ee
www.folkart.ee
www.hopnerimaja.eu