Info kauplejale

Foto: Kalev Lilleorg

Keskaja päevade laadal on mõningaid ümberkorraldusi ka kauplejale. Kuna Raekoja platsil asub sel suvel pop-up park on laada asukoht toodud Kullasepa, Kuninga ja Harju tänavale. Raekoja platsil asub pealava ja üksikud müügikohad ning mõned töötoad.

Avatud on sooviavalduste vastuvõtmine laadal osalemiseks! Uutel tulijatel palume saata oma ettevõtte lühitutvustus, tootekirjeldused, kodulehekülg ja mõned fotod aadressile info@folkart.ee.
Otsuse osalemise kohta teeb komisjon. Vastus teatatakse e-posti teel.

______________________

Igal Rahvakunsti ja Käsitööliidu laadal/turul on oma kindel sisu ja suunitlus, see aga eeldab kauplejate aktiivset kaasmängimist, sobiva inventari ja rõivastuse hankimist. Et laada üldpilt oleks terviklik ja külastajatele ilus vaadata, peaksime üheskoos erilist tähelepanu pöörama alljärgnevale.

Riietus

Müüjate riietus tuleb valida vastavalt teemale. Keskaja Päevadel tuleb kanda keskaja rõivaid. Et enamik laatadest peetakse väljas, tuleb mõelda ka pealisrõivastele ja peakatetele.

Kostüümilaenutus:
Jana Volke
Tel: + 372 5364 8854

Mööbel, kaubakastid ja -kotid

Mööbel peab sisuliselt sobima laada teemaga. Oma mööbli puhul tuleb selle mõõdud kindlasti kooskõlastada korraldustoimkonnaga. Kastid ja kotid, millega kaup kohale tuuakse, peavad sobima konteksti. Teretulnud on korvid, puust kastid, linasega kaetud kotid jms.

Müügipind

Müüjaid on palju, ruum napp, nii et tuleb arvestada kitsaste oludega. Vahekäigud on mõeldud külastajatele.

Laadalkäik oli vanasti suursündmus kogu pere elus. Pererahvas sõitis laadale alati hobusega. Üldine tava oli, et kojujääjatele, eriti lastele viidi laadakosti – laadasaia ja maiustusi. Tehkem siis ka tänastest laatadest ja turgudest suursündmused!

________________________

“Kaupmehe ausõna oli keskajal tugevam kui kirjalik dokument. Kaupehe aust sai seisuslik uhkus.”

“Tsunftid toetasid meistreid alati. Ainult kahel juhul ei toetanud tsunft meistrit ja see on täpselt ka igas põhikirjas kirjas: kui meister on laisk või kui ta on joodik.”

________________________